27.novembrī Latgales Mūzikas un mākslas vidusskolā norisinājās saksofonistes Katrīnas Kivlenieces-Cābules meistarklases pūšaminstrumentu spēlē “DARBS AR SKAŅDARBU – MĀKSLINIECISKI TEHNISKAIS SNIEGUMS SKAŅDARBOS, TĀ MĒRĶTIECĪGA SASNIEGŠANA”.

No mūsu skolas gūt dalību un jaunus iespaidus saksofona spēlē devās Kristaps Rimša un Elizaveta Kuzņecova ar savu skolotāju Mārtiņu Dzindzuku. Meistarklases deva jaunajiem saksofona spēles mūzikas izpildītājiem iedvesmu, motivāciju un spēku turpināt apgūt instrumentu un gatavoties nākošajiem soļiem instrumenta apguvē.

21.novembrī Viļānu Mūzikas un mākslas skolā ar meistarklasēm viesojās Liepājas Simfoniskā orķestra vijolnieks Ingus Grīnbergs.

Meistarklasēs piedalījās VMMS stīgu instrumentu vijoles un čella spēles audzēkņi, kuriem tika parādītas dažādas metodes tehniskā un mākslinieciskā izpildījuma uzlabošanai.

Noslēgumā, meistarklašu dalībniekus, mākslinieks priecēja ar muzikālu performanci.🎻🎻🎻


21.11.2023 Viļānu Mūzikas mākslas skolā notika meistarklase litogrāfijā*.

 To vadīja mākslinieks - grafiķis, Daugavpils Saules skolas pasniedzējs Anatolijs Šandurovs. Skolēni noskatījās filmiņu par akmens plāksnes sagatavošanu darbam un par pašu litogrāfijas procesu. Tad mākslinieks demonstrēja kā veido zīmējumu uz akmens plāksnes, kā top novilkumi. Arī paši skolēni varēja piedalīties mākslas darbu tapšanā. Mākslinieks parādīja kā var veidot novilkumus arī mājas apstākļos bez akmens plāksnes un litogrāfijas palīgierīcēm. 🎨

* Litogrāfija - iespieduma tehnikas veids, kurā par iespiedformu izmanto kaļķakmens plāksni.

Ir tapusi un izrādīta Bērnu veidota animācijas filma “Vydsmuižys Annužys acim...”

Ir tapusi un izrādīta Bērnu veidota animācijas filma “Vydsmuižys Annužys

acim...”

89 bērni 6 meistarklasēs 9 skolotāju vadībā jūnijā sākuši un novembrī pabeiguši

veidot animācijas filmu “Vydsmuižys Annužys acim...”, kura savu pirmizrādi piedzīvoja sestdien, 11. novembrī, 17:00 Viļānu KN.

Viļānu Mūzikas un mākslas skolas atbalsta biedrību organizēt filmiņas tapšanu ir

iedrošinājusi biedrības “Latgolys etnografiskuo viestnīceiba” vadītāja, Vydsmuižas tautastērpā tērptās lellītes izveidotāja Iveta Seimanova. “Izglītojošs materiāls dažāda vecuma bērniem - kur ietverta gan etnogrāfija, gan kultūrvēsture, novada identitāte un vecie amatu stāsti ar neiztrūkstošu dzīvesziņu un tradīciju”, tā par savu etnogrāfisko un etnoloģisko stāstu izstādē “Lobs ar lobu sasatyka”, kas ir 50 Latgales tautumeitas 25 čemodānos, stāsta Iveta. Tā animācijas filmiņā Vydsmuižas Annuža nostājoties pa vidu Rēzeknes Madaļai un Silajāņu Ilžai, tautasdziesmas “Treis muoseņas” pavadījumā, stāsta par Latgales tautastērpu, tā tapšanu, dzīvi, un valkāšanu mūsdienās. Annužai -filmiņā Agatei un Ansim, latgaliešu kultūras un sadzīves vērtības atainot palīdz zīmēts kaķītis un sunītis, Viļānu, Galēnu, ceļa A12, Rīgas un lidostas ainavas, skati un tēli, aktieru skati un dialogi latgaliešu valodā. Kā ierasts, Viļānu Mūzikas un mākslas skolas atbalsta biedrības filmiņās, ir skaidrojoši titri angļu valodā.

Pirmizrādē šo darbu skatījās un vērtēja paši filmas veidotāji, viņu ģimenes, draugi un atbalstītāji, viļānieši un galēnieši. Vai izdevās? Vai nolasījās? Pašiem šķiet, ka paveicām iecerēto cik vien labi tas ir iespējams. Filmiņas patriotisko iezīmi pastiprināja Lāčplēša dienas noskaņas klātbūtne, postfolkloras grupas “Rikši” dāvātā Latvijas mīlestības milzīga deva.

Īpaši emocionāls brīdis 11. novembra vakarā bija ilgstoši applausi un ovācijas pēc filmiņas noskatīšanās. Filmas “Vydsmuižys Annužys acim...” pirmizrāde kļuva par gaišu Latvijas patriotu nedēļas ieskandinātāju, visu paaudžu vienotāju un saliedētāju.

Par filmiņas tapšanu esam pateicīgi:

VĒSTURISKO ZEMJU ATTĪSTĪBAS PROGRAMMA Latgales kultūras

programmai 2023 un biedrībai “Latgales reģiona attīstības aģentūra”

2. Rēzeknes novada domei un Rēzeknes novada pašvaldības Kultūras un tūrisma

pārvaldei

3. Viļānu Mūzikas un mākslas skolai, Viļānu KN

4. Jūrmalas Brīvdabas muzejam, Jūrmalas Mākslas skolai

5. Scenārija virzītājai, tērpu darbnīcas vadītājai Ivetai Simanovai

6. Animatorei Dacei Liepai un viņas komandai Silvai Utānei, Anitai Ozoliņai

7. Gleznošanas meistarklases vadītājai Maijai Podniekai

8. Skaņdaru darbnīcas vadītājiem Kristapam Višam un Birutai Vigupei

9. Latgaliešu runas darbnīcas vadītājai Anitai Vulānei

10. Scenārija darbnīcas vadītājai Mārai Liniņai

11. Tekstu korektorei Marutai Latkovskai

12. Tulkam Evitai Lisovskai

13. Skaņu ierakstu studijai IK Lat audio un Jurim Ruļukam

14. Biedrība "Attīstības un inovāciju mācību centrs" un Ievai Vītoliņai par video

filmēšanu un aparatūru

15. SIA ANIMLAB un Mārtiņam Veļam par filmas tehnisko montāžu

16. Brīvprātīgajiem atbalstītājiem: Jānim Elijam Seimanovam, Laurai Seimanovai,

Tristanam Seimanovam, Lanai un Mārtiņam Plociņiem, Inesei Jefimovai, Evitai

Klīdzējai un Jurim Svilānam, Aigai Ancānei, Vivitai Skurulei, Jānim Indānam, Olgai

Čuhnovai, Ingai Zundai.

17. 89 filmas veidotājiem - Viļānu Mūzikas un mākslas skolas un “Latgolys

etnografiskuo viestnīceiba” bērniem un viņu vecākiem.


Filmiņa skatāma:

https://www.youtube.com/watch?v=0dBJybdmhGc

Projekta vadītāja: Inta Brence


Par godu Latvijas valsts svētkiem 15.novembrī, Lendžu KN notika Rēzeknes novada skolu dziedošo kolektīvu, solistu sadziedāšanās pasākums MANA DZIESMA LATVIJAI.  

Viļānu Mūzikas un mākslas skolu pārstāvēja Vokālā mūzika - Kora klase Vokālā ansambļa vecākā grupa (vadītāja B. Vigupe, KCM J. Vesnina), Interešu izglītības programmas Garīgās mūzikas ansamblis (vadītāja B. Brūvele, KCM I. Brence) un Mūzikas kompozīcijas audzēkņi (vadītāja I.Brence). Paldies visiem dalībniekiem par dziesmas un savas attieksmes izteikšanu Latvijai, sevišķi Elizabetei Šarkovskai un Markam Markusam Straujupam par uzdrošināšanos koncertā atskaņot pašu komponētu dziesmu balsij ar klarneti “KUR?” (P. Brūvera v.).

DAUDZ LAIMES LATVIJA !

30.septembrī profesionālās ievirzes 3.un 6.klases audzēkņiem notika meistarklase Laikmetīgajā dejā, kuru vadīja pasniedzēja no Rīgas Roberta Gailīte. 

19.oktobrī Viļānu Mūzikas un mākslas skolas 2.klases audzēknes Una Rimša un Adrija Tuguševa, 6.klases audzēknis Jurģis Strods piedalījās I Starptautiskajā Sēlijas, Latgales un Aukštaitijas vēsturisko zemju mazpilsētu un lauku mūzikas un mākslas skolu vokālās un vizuālās mākslas konkursā "Skani, tēvu zeme!", kas notika Ilūkstes mūzikas un mākslas skolā.

2.klases audzēkne Una Rimša ieguva Grand Prix, kā arī Adrija Tuguševa un Jurģis Strods ieguva 2.vietu!

Zinību diena Viļānu mūzikas un mākslas skolā.

 Lai visiem radošs un sasniegumiem bagāts jaunais mācību gads. 

02.06.2023 Pirmā keramikas un tēlniecības simpozija “Masku balle” noslēguma pasākums Daudavpilī, kurā piedalījās arī Viļānu Mūzikas un mākslas skolas vizuāli plastiskās mākslas programmas audzēkņi. 

26.05.2023 Izlaidums

26.05.2023 

Mākslas nodarbības Viļānu novadpētniecības muzejā kopā ar izstādes ‘’Viena gara suņa vasara’’ autori mākslinieci Ievu Jurjāni.

VMMS izglītojamie skatījās ilustrācijas Kārļa Ķezbera grāmatai ‘’Takšelis Makšelis’’. Piedalījās 1.,2.,3.klase. Arī vecāki, kuri bija atnākuši līdzi izglītojamajiem, aktīvi iesaistījās radošajā procesā. Uzdevums bija izdomāt (uzzīmēt) savu mazu stāstu (fragmentu) par takšeļa Makšeļa piedzīvojumiem. Kopā saliekot visu autoru zīmējumus, izveidojās viens skaists stāsts visas vasaras garumā.

25.05.2023

Vmms atvērto durvju dienas koncerts/izstāde.aicināts ikviens interesents, kas vēlas uzsākt mācības dejā, mūzikā vai mākslā jaunajā màcību gadā! Koncertā būs iespēja redzēt un dzirdēt profesionālās ievirzes programmu audzēkņu priekšnesumus, kā arī interešu izglītības programmas izglītojamo sniegumu! Pasākums paredzēts bērniem no 4.gadu vecuma. 



16.05.2023 

Radošo darbu konkursa, kas veltīts Latgales patriotam un dzejniekam Ontonam Slišānam,

laureātu apbalvošana. Zīmējumu tēma – pasaka ‘’I tuo jī dzeivova zylii, zali i ieda kuopustus ar gali…’’


Laureāti:

1. 6 – 9 gadu vecuma grupā:

 Jēkabs Gritāns 3.vieta

 Sofija Šabanova atzinība


2. 10 – 12 gadu vecuma grupā:

 Kristiāna Broka 3.vieta

 Adelīna Meļko atzinība


3. 13 – 15 gadu vecuma grupā:

 Žanna Nadežnikova 1.vieta

 Olga Kitova 3.vieta

 Nikita Nesterovs atzinība

 Melita Leina Runča-Irbīte atzinība

 Olīvija Serediča atzinība

14.05.2023 

Ko lai māmiņai es veltu?

Šodien svētku diena klāt.

Uzzīmēšu sauli zelta,

Steigšu viņai dāvināt!


Šogad 14.maijā Latvijā svin Mātes dienu. Par godu šai dienai Mākslu namā skatāma izstāde ’’Mana mīļa māmuliņa’’. Savas māmiņas zīmēja un gleznoja VMMS vizuāli plastiskās programmas paši jaunākie izglītojamie: Mākslas studijas (4-5 gadi), Mākslas (6-7gadi) un 1.klases audzēkņi.

12.05.2023 

Ģimeņu dienas pasākums Galēnu Kultūras namā!

Paldies mūsu skolas audzēkņiem par muzikālajiem priekšnesumiem! 

12.05.2023 

XII Starptautiskajā mazpilsētu un lauku mūzikas skolu konkurss pūšaminstrumentu spēles audzēkņiem Ozolnieki 2023!


2.vieta - Kristaps Rimša

skolotājs Mārtiņš Dzindzuks 


Sveicam un lepojamies!

09.05.2023 

Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības un sporta pārvalde rīkotajā pasākumā tika sveikti valsts un starptautisko pasākumu laureāti.

Pasākumā pulcējās skolēni, viņu vecāki, pedagogi. Rēzeknes novada domes vadība sveica skolēnus ar augstajiem rezultātiem, kā arī novēlēja ikvienam Rēzeknes novada skolēnam kļūt par līderi.

Vmms PO "Ad Libitum" un Pūtēju Bigbends - Mārtiņš Dzindzuks un Aleksandra Filatova


02.05.2023

Viļānu Mūzikas un mākslas skolas zālē norisinājās Čella spēles programmas izglītojamo koncerts! 

Pasākumā piedalījās Viļānu Mūzikas un mākslas skolas profesionālās ievirzes izglītības stīgu instrumentu čella spēles audzēkņi, interešu un pieaugušo neformālās izglītības programmas izglītojamie, kā arī Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas profesionālās ievirzes izglītības čella spēles audzēkņi. Apmeklētāji pasākuma laikā varēja gūt arī teorētiskās zināšanas par čellu un tā pielietojumu, un vērot kā individuālos, tā arī kolektīvos priekšnesumus! Paldies dalībniekiem par drosmi un koncertmeistariem par atbalstu!


Vislielākais paldies čella spēles skolotājai Ludmilai Začai par sagatavoto pasākumu un čella spēles popularizēšanu!

29. un  30. aprīlī, Latgales Podnieku dienu laikā, Rēzeknes novada Maltas vidusskolas daudzfunkcionālajā zālē (Skolas ielā 5, Maltā) notika pirmais keramikas un tēlniecības simpozijs “Masku balle”, kurā piedalījās arī Viļānu Mūzikas un mākslas skolas vizuāli plastiskās mākslas programmas audzēkņi!

Dalībnieku uzdevums izveidot antropomorfās maskas, izmantojot akmens masu vai mālu. Simpozija mākslinieciskie vadītāji: Ivo un Mairita Folkmaņi.

26.04.2023

Latgales kongresa dienas priekšvakarā, 26. aprīlī, Viļānu Mūzikas un mākslas skolā izskanējis un izrādījies izstādē 1. Latgaliešu mūzikas un mākslas konkurss “Muna dzīsmeite” 2023!

Atdots visaugstākais pagodinājums, vairāku stundu garumā, mūsu tautas gara, valodas dvēselei - dziesmai. 16 bērnu  rokām spēlēts un mutēm dziedāts, 13 bērnu rokām ilustrēts un veidots mūsu Stefānijas Uļanovskas pierakstītais mantojums. Jā, arī nākotnē tas tiks spēlēts, dziedāts un ilustrēts, jo 2.-jam  Latgaliešu mūzikas un mākslas konkursam “Muna dzīsmeite” 2024 būs būt! Kad? Vienmēr, un Latgales kongresa dienas priekšvakarā, 26. aprīlī.

Paldies Viļānu Mūzikas un mākslas skolas skolotājiem, darbiniekiem par pasākuma organizēšanu, vadīšanu un piedalīšanos tajā. Paldies mūsu ciemiņiem: Maltas mūzikas skolas, Varakļānu mūzikas un mākslas skolas, Nautrēnu vidusskolas un J. Soikāna Ludzas mākslas skolas Nautrēnu filiāles  abu nozaru skolotājiem, koncertmeistariem un protams, audzēkņiem. Vietas sadalītas, apbalvojumi saņemti, pieredze gūta.

Vislielākais paldies komponistei Sandrai Mežorei, par jau 2020. gadā uzrakstītajām 24 latgaliešu tautasdziesmu apdarēm, kā arī avansā paldies mūsu skolas absolventei, jaunajai komponistei, šī konkursa žūrijas komisijas priekšsēdētājai Diānai Gritānei par tautasdziesmu apdarēm profesionālās ievirzes izglītības izglītojamajiem, kuras taps. Lai veicas katram, kurš vēlas dod mūsdienīgu dzīvošanu Stefānijas Uļanovskas pierakstītajām dziesmām un visām citām, arī vēl neatrastajām un nepierakstītajām dziesmām. Meklējiet, krāsojiet tās ar mūzikas un otu toņiem, tā, lai tās neguļ plauktos, bet gan pārveidojas, dzīvo laikam līdzi, transformējas un palīdz dzīvot un mainīties arī mums!

Inta Brence, Viļānu mūzikas un mākslas skolas direktore

22.04.2023

Talka 2023. Arī mēs par sakoptāku un tīràku vidi mums apkārt! 

Paldies mūsu burvīgajiem tehniskajiem, kas rūpējas ne tikai par tīrîbu un kàrtību skolas telpās, bet arī par sakoptu un drošu vidi skolas teritorijā- Muižas parkà un Mākslas Nama apkàrtnē! 

20.04.2023 

Lai attīstītu kultūras izpratnes kompetenci, paugstinātu izglītības kvalitāti, Viļānu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem ir lieliska iespēja apmeklēt izstādes arī tepat mūsu pilsētā. Aprīlī varēja skatīt uzreiz trīs izstādes. Viļānu pilsētas bibliotēkā Andas Skrindževskas krustdūrienā izšūto gleznu izstāde. Viļānu pilsētas bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā VMMS audzēkņu darbu izstāde ’’Pasaule no gabaliņiem’’. Viļānu novadpētniecības muzejā Ievas Jurjānes ilustrāciju K.Ķezbera grāmatai ’’Takšelis Makšelis’’ izstāde.

19.04.2023 JIRMV norisinājās reģiona mūzikas skolu izglītības programmas Taustiņinstrumentu spēle – Akordeona spēle audzēkņu festivāls “Akordeon@smi 2023”.

Paldies skolotājam Jurim Ruļukam un mūsu akordeonistiem par darbu un dalību pasākumā!

Foto: Jānis Pāža