Sveicam un lepojamies ar mūsu skolas audzēkņu panākumiem starptautiskajā pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēles konkursā “Naujene WIND 2025”

Sveicam ar godalgotiem rezūltātiem: 

Elizaveta Kuzņecova (saksofona spēle) I vieta

Una Rimša (Sitaminstrumentu spēle) II vieta

Jelizaveta Kovaļenko (Sitaminstrumentu spēle) II vieta

Kristaps Rimša (Saksofona spēle) III vieta

Jānis Gritāns (Klarnetes spēle) Diploms

Liels paldies pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēles skolotājam Mārtiņam Dzindzukam un koncertmeistarei Jeļenai Vesninai🥳🥳

7.februārī MIKC LMMV JIRMS norisinājās ģitārista Andra Grīnberga gammu meistarklase, kuras laikā dalībnieki (pedagogi un izglītojamie) apguva ģitāristu orķestra saspēles pamatprincipus. No mūsu skolas piedalījās ģitaras nodaļas audzēknes - Marita Lonča un Evija Poča, ka arī ģitarspēles pedagogs Kristaps Višs. Pateicamies Andrim Grīnbergam par dalīšanos ar savām metodēm, ieguldīto darbu, enerģiju un pozitīvismu!

MĀKSLAS STUDIJA (4-5 gadi) 2024 2025 (1).pdf

Ziemassvētku gaišie mirkļi...

Noslēdzies Ziemassvētku gaidīšanas un svinēšanas posms. Pēc ļoti aktīva un cilvēka iekšējo pasauli piepildoša laika, esam atgriezušies mācību procesā, un cerams, esam mainījušies - kļuvuši vēl cilvēcīgāki, sirsnīgāki, mākslinieciskāki un varošāki paveikt daudz sevis un līdzcilvēku labā. Paldies ikvienam ar kuriem sadarbojāmies Ziemassvētku laikā: Nagļu tautasnama cilvēkiem,  SAC "Viļāni" darbiniekiem, Viļānu Romas katoļu baznīcai, Viļānu pilsētas iedzīvotāju padomei un Viļānu apvienības pārvaldei, un kopīgi izveidojām vairākus neatkārtojamus notikumus par Kristus piedzimšanu un pastāstījām tos cilvēkiem. Paldies Viļānu MMS audzēkņu vecākiem, absolventiem, skolotājiem un darbiniekiem par profesionalitāti un degsmi pasākumu, koncertu rīkošanā un to atbalstā. Pievienojam fotogrāfijas kā ieskatu 2024. gada Ziemassvētku svinēšanā.

Viļānu Mūzikas un mākslas skolas interešu izglītības pulciņa Multimediji un profesionālās ievirzes izglītības programmu mācību priekšmeta Animācija izglītojamie veido animācijas īsfilmu “Jānis un Vilis: Viļānu stāsts”. Pateicoties Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības un sporta pārvaldes rīkotajam projektu konkursam materiālās bāzes papildināšanai tehniskā jaunradē, skolai projekta "Animācijas īsfilma “Jānis un Vilis: Viļānu stāsts”" īstenošanai tika piešķirti 500 EUR. Projekta ietvaros tika iegādāta grafiskā planšete HUION KAMVAS PRO 16 2.5K GRAPHICS TABLET un  2 mēnešu garumā (XI un XII), izmantojot grafisko planšeti, bērni un jaunieši ar rokas kustībām brīvi zīmēja digitalizētas vektorgrafikas un rastragrafikas formas  animācijām un datorgrafikai, iepazina digitālās animācijas paņēmienus un iespējas. Projekta viens no galvenajiem mērķiem - apgūt jaunu animācijas filmiņu veidošanas paņēmienus - ir sasniegts. Darbs pie animācijas īsfilmas turpināsies arī nākamajā mācību semestrī.

Ieskaties, viens īsfilmas fragments https://drive.google.com/file/d/1jv8JxNFm0s-znwSHPGmeDkL3IhrW9qQY/view?usp=drive_link


WhatsApp Video 2024-12-15 at 12.57.57.mp4

02.12.2024 vakarā, Viļānu MMS tembrāli viscilvēcīgākā instrumenta -čella skaņas iesāka Adventes laika pasākumu ciklu.  Ir izskanējis 3. Ziemeļlatgales mūzikas skolu čellistu festivāls, kurš pulcēja Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas skolas un Viļānu MMS čellistus, skolotājas Ļudmilas Začas vadībā. Paldies koncerta dalībniekiem: Rēzeknes pamatskolas- Attīštības centra zvaniņu orķestrim (vadītāja Ļ. Zača), Viļānu MMS klavieru trio (pedagoģes M. Broliša un I. Keiša) un ģitāru ansamblim (pedagogs K. Višs) par svinīguma, siltuma un sirsnības noskaņas radīšanu. Paldies ikvienam klausītājam par atbalstu jaunajiem māksliniekiem. Jāturpina festivāla īpašā viesa čellista Edvīna Logina novēlējums turpināt čella mūzikas popularizēšanu Rēzeknē un Viļānos, un paplašināt čellistu iesaisti no citiem Latvijas reģioniem. Mierīgu Adventes laiku, un uz tikšanos Ziemassvētku gaidīšanas aktivitātēs, un 2025. gada decembrī nu jau 4. čellistu festivālā Viļānos.

Lāčplēša dienas svinēšana muzicējot, zīmējot, fotografējot Viļānu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem un skolotājiem kļūst par tradīciju. Mēs ar profesionālo prasmju demonstrēšanu pasākuma dalībniekiem,  iesaistāmies svētku svinēšanā. Esam atvērti arvien dziļāk un piederīgāk ne tikai koncertējot un izstādoties piedalīties Viļānu kopienas patriotiskajos pasākumos. Paldies visiem, kas mūs klausījās un skatījās, mūsu audzēkņu vecākiem, Viļānu vidusskolas, pirmskolas izglītības iestāžu sabiedrotajiem, Viļānu KN darbiniekiem, viļāniešiem. Paldies dalībniekiem: vokālistei Lindai Zvīdriņai, pianistam Mārtiņam Skutelim, stīgu trio Engelīnai Brencei, Dilanam Dakulam un Raitim Lacam, vokālajiem ansambļiem un lieliskajam pūtēju orķestrim. Izstādes veidotājiem: vizuāli plastiskās mākslas programmu dalībniekiem. Paldies skolotāji, Jums, ka esam savas Latvijas valsts patrioti. Lai mums daudz svētku pasākumu un ikvienam piemērota iesaiste tajos! Skaistu patriotu nedēļu!

Jau gadiem pārbaudīta radošā sadarbība Viļānu Mūzikas un mākslas skolai ir ar Viļānu novadpētniecības muzeju. Skolas audzēkņi un pedagogi ne tikai regulāri apmeklē muzeja rīkotās izstādes, bet arī radoši tur darbojas. Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā GRAND PRIX laureātu darbu izstādē muzejā VMMS mākslas programmas audzēkņi iepazinās ar ainavas žanra galvenajiem izteiksmes līdzekļiem – telpas un gaisa perspektīvu. Pētīja ainavas žanra pamatprincipus latviešu mākslinieku darbos, salīdzinot un analizējot to dažādās izpausmēs.

2024.gada 17.oktobrī notika II Starptautiskais (VIII) Sēlijas un Aukštaitijas vēsturisko zemju mazpilsētu un lauku mūzikas un mākslas skolu vokālās un vizuālās mākslas konkurss “Skani, tēvu zeme!” Ilūkstes mūzikas un mākslas

skolā.

Viļānu Mūzikas un mākslas skolu pārstāvēja divas Vokālās mūzikas - Kora klases audzēknes - 3.klases audzēkne Una Rimša un 8.klases audzēkne Linda Zvīdriņa. Viņu pedagogs Biruta Brūvele un koncertmeistare Inta Brence. Audzēknes no konkursa atgriezās gandarītas par labi padarītu dabu, un iegūtajām vietām (Una Rimša - 1.vieta un Linda Zvīdriņa- 3.vieta). Jāatzīmē, ka Unai šis konkurss nav svešs. 2023.gadā šajā konkursā tika iegūts Grand Prix, kā rezultātā audzēkne saņēma Rēzeknes novada naudas balvu, ko piešķir par

izciliem rezultātiem konkursos. Lindai šī bija pirmā pieredze profesionālā vokālistu konkursā, jo 2024. gada maijā viņa absolvēja Klavierspēles programmu, un izteica vēlēšanos 2024./2025. mācību gadā mācības uzsākt Vokālās mūzikas Kora klasē. Gribam pateikt paldies audzēknēm par ieguldīto darbu, vecākiem par līdzjušanu, Viļānu apvienībai par atbalstu, nodrošinot ar transportu, Ilūkstes mūzikas un mākslas skolas kolektīvam par silto uzņemšanu un labi noorganizētu konkursu. Paldies meistarklases vadītājai un žūrijas komisijas priekšsēdētājai Airai Rūrānei par noderīgu lekciju darbā ar jaunajiem dziedātājiem! Uz tikšanos nākošajā konkursā!

Rēzeknes novada Skolotāji svin profesionālos svētkus


Starptautiskās skolotāju dienas priekšvakarā, 2024. gada 4. oktobrī Feimaņu KN divi Viļānu Mūzikas un mākslas skolotāji saņēma apbalvojumus:

Ilggadējais Akordeona spēles pedagogs Juris Ruļuks - Latvijas Nacionālā kultūras centra Goda rakstu, par mūža ieguldījumu Viļānu Mūzikas un mākslas skolas Akordeona spēles programmas audzēkņu izglītošanā, akordeona spēles tradīcijas uzturēšanā un  popularizēšanā;


Kora klases, Klavierspēles, Solfedžo, Mūzikas studijas un Mākslu karuseļa-Mūzikas skolotāja Biruta Vigupe - Rēzeknes novada Pateicības rakstu, par  ilggadīgu, daudzpusīgu, profesionālu darbību un prasmi ieinteresēt pašus mazākos un viņu vecākus kultūrizglītībā.

Anita Vulāne jau ostuotū vuiceibu godu ir Viļānu Muzykys i muokslys školys interešu izgleiteibys programmys “Runys darbneica” školuotuoja. Leidz ar primārajim muoceibu prīkšmeta uzdavumim vuiceit runuot i raksteit latgaliski, skatuvis runu, rūsynuot pīsadaleit i sagatavuot audziekņus latgalīšu volūdys konkursūs, pīmāram Vuolyudzāni, Anita pylda ari ļūti specifiskus uzdavumus: sagatavoj bārnus i jī voda školys koncertus latgaliski, roksta scenarejus školys akademiskuos muzykys pasuokumim, sagatavoj bārnus i jī  īrunoj animacejis i aktīrkinys tekstus. Kūpš Anita ir ar myusim, mes nivīns vaira nasakautrejamīs publiski runuot latgaliski. Anitys Vulānis Viļānu MMS izgleitojamī šūbreid ir slaveni vysūs Viļānūs, jī voda na vīņ myusu školys, bet arī Muižys vokora, Latgalīšu Muzykys i muokslys konkursu, kurš ir veļteits Stefanejis Uļanovskys pīmiņai, Viļānu vydškolys i Kultūrys noma pasuokumus. Juos spylgtuokī audziekņi, konkursu laureāti ir Artis Zvīdriņš, Aļesja Kovaļenko i Marita Lonča.

2023. goda 11. novembrī Viļānu KN sovu pyrmizruodi pīdzeivuoja bārnu veiduota animacejis kina “Vydsmuižys Annužys acim…”. Ituos kinys scenarejs i bārnu sagatavuošona  teksta īrokstam, kai arī teksta īraksteišona studejā ir Anitys dorba rezultāts. 2024. goda februārī filmeņa pretendēja uz Boņuka bolvu, beja lobyokūs 30 nominantu vydā. Anita leidzeigu dorbu (scenarejs, bārnu sagatavuošona teksta īrunuošonai latgaliski) ir veikuse ari animacejis kinā “Vinnejs Pūks Viļānūs” i kinā “Boņuka breivdīnys”.

Marutys Latkovskys īdvasmuota, Anita ir latgalīšu volūdys renesancis Viļānu i juos apkuortnis (Viļānu MMS bārni muocuos na tikai nu Viļānu piļsātys, bet arī nu Radopolis, Gaļānim, Gribolvys, Krukim, Uļjanovys, Jaunviļānim, Ornicānim, Saksatagola, Rikovys, Gaigalovys…) bārnu vydā organizietuoja.  

Viļānu MMS Runys drabneicys školuotuoja Anita Vulāne ir  2024. goda 28. septembrī Kruoslovys KN nūtykušo IX Nikodema Rancāna bolvys Latgolys izcyluokajim pedagogim konkursa laureāte nominacejā par īguļdejumu i sasnāgumim latgalīšu volūdys, kulturviesturis i nūvoda vuiceibys īvīsšonā i īdzeivynuošonā školys vuiceibu vidē. Jei ari sajēme LIZDA simpāteju bolvu. Paļdis Latgalīšu kulturys bīdreibai, Latgolys Etnografiskajai viestnīceibai i LIZDA par konkursa organiziešonu.

Maksla 6-7gadi.mp4
Mākslas studija 2024 2025 (1).mp4

VMMS "Dzīvo zaļi"

Projekta ‘’Kopīgās projektu ‘’Zaļā Palete’’ un ‘’NATTOUR’’ aktivitātes vides pārvaldībā / Green palette v.2.0.’’ ietvaros VMMS VPM audzēkņi piedalījās konkursā ‘’Dzīvosim zaļi’’. Skolotājas Elzas Korčaginas vadībā zīmēja un gleznoja darbus, kuros uzskatāmi parādīja, kā pareizi jāsadzīvo ar dabu. No konkursa uzvarētāju iesūtītajiem zīmējumiem un aprakstiem tika izveidots sienas pārliekamais kalendārs 2024.gadam.

 Kalendārā publicēto darbu autori:

Elīza Andrejeva, Gabriela Andžāne, Marija Beļusova,Anete Brence, Ēriks Ivanovs, Adriana Grava, Jēkabs Gritāns, Matīss Kozlovskis, Emīls Kroičs, Annija Krūkle, Evelīna Matīsa, Adelīne Meļko, Kristiāna pecka, Līga Puisāne, Elīna Saprovska, Viktorija Vita Straujupe, Sofija Šabanova, Gundija Sondare, Samuēls Timofejevs, Margarita Unda, Madara Upeniece.

Ja esi piedalījies Viļānu Mūzikas un mākslas skolas animācijas un aktierkino tapšanā, atnāc uz Viļānu muižas svētkiem, būs iespēja dalīties iespaidos par filmiņu tapšanas procesu, kā arī kopīgi tās paskatīties.

Viļānu MMS Vizuāli plastiskās mākslas plenērs "Akremi 2024"

Noslēdzies māksliniecisku un vienkārši draudzīgu kopā būšanas mirkļu piepildītais Viļānu MMS Vizuāli plastiskās mākslas plenērs “Akremi 2024” 10 VMMS audzēkņiem, skolotājiem Maijai Podniekai un Jānim Indānam. Trīs dienas, divas naktis un 10 LIELISKI mākslas darbi, gleznas, Latgales dabas ainavas par cilvēka mīlestību uz savu dzimto zemi. Tas jāredz klātienē, tas staro, tas nepazemo otru, ir viena mākslinieciska DECĪMA, viens vesels. Piektdien, 23.08.2024 18:00, Viļānu Muižas parkā izstādes Akremi 2024 atklāšana. Būs iespēja satikt autorus, viņu vecākus, skolotājus, plenēra organizatorus (VMMSAB) un atbalstītājus. Paldies, pasākuma  iniciator, finansētāj un māju "Kāpostiņi" saimniek, Aleksandr Kapust, par uzticēšanos un augsto novērtējumu! 

Mūsu tautas ciešanu un sāpju piemiņu, saņemot balvas par zīmējumos atklāto izpratni par deportācijām, šodien, 14. jūnijā, Rīgas pilī godināja divi Viļānu MMS Vizuāli plastiskās mākslas audzēkņi. Paldies fondam “Sibīrijas latvieši”, un žūrijas komisijai par augsto novērtējumu zīmējumu konkursā “Sibīrijas bērni 1941/1949” 2. vietas ieguvējai Annijai Krūklei un Ievas Jurjānes specbalvas ieguvējam Einardam Brencim. Fonds uzdāvināja arī skolai 3 milzīgus sējumus “Sibīrijas bērni”. Būs ko lasīt, izdzīvot iztēlē un pēc tam izmest emocijas krāsās, kuras Dievs nedod mums nekad piedzīvot atkārtoti. Paldies Skolotājai Maijai Podniekai par ieinteresētību jau vairāku gadu garumā stāstīt un rosināt audzēkņus zīmēt Sibīrijas latviešu ciešanu ceļu. Paldies Viļānu apvienības pārvaldei par nodrošināšanu ar  transportu gan šodien, gan visa mācību gada garumā. Lai mums mierīgi, harmoniski, ģimeniski un priecīgi ik dienu!

"Muna dzīsmeite" 2024

Ir noslēdzies otrais Latgaliešu mūzikas un mākslas konkurss  “Muna dzīsmeite” 2024. 

Audzēkņiem sacenšanās noritēja divās nozarēs: mākslā - veidojot latgaliešu tautasdziesmām ilustrācijas aplikāciju tehnikā un mūzikā - atskaņojot divus dažāda rakstura skaņdarbus, no kuriem viens ir latviešu/latgaliešu tautasdziesmas apdare. Īpaši novērtēti tika latgaliešu tautasdziesmu apdaru jaunie izpildītāji.  Ar konkursa rezultātiem var iepazīties skolas mājas lapā www.vilanumaksluskola.lv

Ar  šo konkursu ļoti vēlamies popularizēt latgaliešu tautasdziesmu un poļu zinātnieces, mūsu kultūras pētnieces Stefanijas Uļanovskas piemiņu. Šim konkursam ir tapis arī logo (S. Uļanovskas portrets un VMMS logo attēlojums). Jau šobrīd gatavojamies nākamajam konkursam, rosinām skolotājus un audzēkņus komponēt skaņdarbus, kuru pamatā ir latgaliešu tautasdziesma. Arī audzēkņi piedalās skaņdarbu veidošanā. Pavisam nesen tapusi mūsu audzēknes Elizabetes Šarkovskas sacerētā gluži tautasdziesma “Gaismeņa ausa”. 

Pēc konkursa mūsu mājas lapā izveidosim Latgaliešu tautasdziesmu apdaru, kuras veidotas ap un šim konkursam nošu, ilustrāciju bāzi. Tā būs vieta, kur smelties iedvesmu muzicēt un nodarboties ar mākslu latgaliski. Komponistes Sandras Mežores jau 2020. gadā izveidotās tautasdziesmu  apdares šim konkursam, skolotāju aranžijas, mūsu audzēknes Elizabetes Šarkovskas sacerētā gluži tautasdziesma “Gaismeņa ausa”, kā arī mūsu komponistes, žūrijas komisijas locekles Diānas Gritānes skaņdarbi būs atrodami vienuviet - mūsu mājaslapā…

Paldies Varakļānu MMS, Maltas MS, Balvu Mākslas skolai un protams Viļānu MMS audzēkņiem un skolotājiem par piedalīšanos jau 2. Latgaliešu Mūzikas un mākslas konkursā “Muna dzīsmeite”. 

Uz tikšanos konkursā pēc gada, aprīlī!

Viļānu pūtēju orķestris "Ad Libitum" piedalījas "Pūtēju orķestru modelēšanas koncertā" Gulbenē. 

Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības un sporta pārvaldes rīkotajā konkursā par finansējuma piešķiršanu materiālās bāzes papildināšanai vizuāli plastiskās un lietišķās mākslas aktivitātēm 2024.gadā, Viļānu Mūzikas un mākslas skola iesniedza projektu ‘’Materiālās bāzes papildināšanai keramikas nodarbībām’’. Projekta pieprasījums tika atbalstīts un skola varēja iegādāties materiālus par 300eur. Tika iegādātas dažādu veidu glazūras un virsglazūras, dažādu krāsu mālu masas, akmensmasa, porcelāna masa, ģipsis u.c  Mākslas skolā veidošana ir visplastiskākais no visiem mācību priekšmetiem, kas veiksmīgi attīsta audzēkņu pirkstu motoriku un veiklību. Nodarbībās audzēkņi apgūst pamatiemaņas sīkplastikas formu un trauku veidošanā, attīstot formas, plastikas un proporciju izjūtu. Audzēkņi iepazīst un izzina keramiskos materiālus, apgleznošanas tehnikas, apgūst dažādu priekšmetu grupu veidošanas, dekorēšanas un  formu stilizācijas pamatprincipus.

Sveicam un lepojamies!!!

Starptautiskā pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkursa "Wind Stars 2024" laureātus:

Jelizaveta Kovaļenko (sitaminstrumentu spēle) – 3.vieta (ped.M.Dzindzuks KCM Jeļena Vesnina)

Deivids Nils Timofejevs (saksofona spēle) – 2.vieta (ped.M.Dzindzuks KCM Jeļena Vesnina) 

Kristaps Rimša (saksofona spēle) – 2.vieta (ped.M.Dzindzuks KCM Jeļena Vesnina) 

Jānis Gritāns (klarnetes spēle) – 3.vieta (ped.M.Dzindzuks KCM Jeļena Vesnina) 

Elizaveta Kuzņecova  (saksofona spēle) – 2.vieta (ped.M.Dzindzuks KCM Jeļena Vesnina) 

Viļānu mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestris "Ad libitum" (dir.M.Dzindzuks, A.Filatova) – 2.vieta

Apsveicam!!!

Starptautiskā pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkursa "Naujene Wind 2024" laureātus:

Einards Brencis (saksofona spēle) – 3.vieta (ped.A.Filatova KCM Jeļena Vesnina)

Elizaveta Kuzņecova  (saksofona spēle) – 2.vieta (ped.M.Dzindzuks KCM Jeļena Vesnina) 

Kristaps Rimša (saksofona spēle) – 3.vieta (ped.M.Dzindzuks KCM Jeļena Vesnina) 

Daniels Delveris (trompetes spēle) – 3.vieta (ped.M.Dzindzuks KCM Jeļena Vesnina) 

Jeļizaveta Kovaļenko (sitaminstrumentu spēle) – 3.vieta (ped.M.Dzindzuks KCM Jeļena Vesnina) 

Deivids Nils Timofejevs (saksofona spēle) – atzinība (ped.M.Dzindzuks KCM Jeļena Vesnina)

20.martā profesionālās ievirzes 3.,6.klases audzēkņiem notika meistarklase Laikmetīgajā dejā. To vadīja pasniedzēja no Rīgas Roberta Gailīte. 

“Vara Talants”

6. martā Bērzgales KN notika Rēzeknes novada Izglītības un sporta pārvaldes organizētais jau tradicionālais pasākums Dziesmu, deju un prasmju šovs skolēniem “Vara Talants”. Viļānu MMS šajā pasākumā pārstāvēja interešu izglītības programmu "Mūzikas kompozīcija" audzēkņi Elizabete Šarkovska un Marks Markuss Straujups, izpildot pašu komponēto patriotisko skaņdarbu balsij, klarnetei un klavierēm ar Pētera Brūvera vārdiem "Kur?", un "Mūsdienu dejas" audzēknes: Adelīna Petrova, Marija Šabanova, Viktorija  Bogdanova, Sofija Šabanova, Viktorija

Šarkovska ar deju “Plaukstiņas”. Paldies audzēkņiem, audzēkņu vecākiem, skolotājiem par aktīvu piedalīšanos skolas un novada pasākumos, tā apliecinot piederību skolai, novadam un Latvijas valstij!

Šī gada pavasara pirmā diena mūsu skolas pūtēju orķestrim "Viļāni" ir iesākusies brīnišķīgi. 1.martā skolas orķestris pirmo reizi savā pastāvēšanas laikā devās uz Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru Latgales un Vidzemes novadu skati, kurā veiksmīgi  ieguva I pakāpi. Sveicam orķestri un tā diriģentus Mārtiņu Dzindzuku un Aleksandru Filatovu.

 ‘’Drošie ziemas prieki’’

15.februārī notika Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes rīkotais

konkurss ‘’Drošie ziemas prieki’’ 2024, kur piedalījās arī mūsu skolas audzēkņi. Apsveicam Krišjāni Ertu, Elīnu Saprovsku un Agati Svilāni ar iegūtājiem diplomiem.

14.02.2024 

‘’Valentīndienas sirds’’. 

Mākslas nodarbībās mazie mākslinieki mācījās veidot sirds kompozīciju, līmēt vairākos slāņos papīra formas, papildināt darbu ar tekstu. Darbs sagādāja prieku un ļāva visiem radoši izpausties.

23. un 24. Janvārī notika  pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēles Valsts konkursa  2.kārta, kurā piedalījās mūsu skolas audzēkņi. Apsveicam  Kristapu Rimšu ar iegūto 2.vietu un Elizavetu Kuzņecovu ar iegūto atzinību, ka arī apsveicam viņu skolotāju Mārtiņu Dzindzuku ar viņa audzēkņu rezultātiem.🎷🎷

Jaunā- 2024. gada 12.janvārī  Feimaņu KN notika Rēzeknes novada izglītības iestāžu koru un ansambļu ziemas dziedāšanas svētki ,, BALTĀ DZIESMA,,

    Šajā koncertā piedalījās arī VMMS 1.-2.klašu un 3.-8.klašu ansambļi ar skolotāju Birutu Vigupi.   

   Katrs kolektīvs atskaņoja dziesmas par ziemu un Ziemassvētku tematiku. Vairākas dziesmas visi koncerta dalībnieki nodziedāja kopkorī. Koncertā valdīja sirsnīga un emocionāla atmosfēra.

    Pēc koncerta katrs kolektīvs saņēma gardu kliņģeri no Rēzeknes novada pašvaldības un 

varēja uzdejot Feimaņu KN sarīkotajā diskotēkā.

2023. gada 19. decembrī Viļānu Mūzikas un mākslas skolas skolotāji un audzēkņi sniedza sirsnīgu un svinīgu koncertu SAC "Viļāni". Paldies ikvienam, kurš ar balsi, instrumenta spēli, siltiem vārdiem vismaz uz īsu mirkli, bet tomēr sasildīja šīs iestādes iedzīvotāju un darbinieku sirdis. Paldies Vizuāli plastiskās mākslas audzēkņiem un skolotājiem par dāvinātajiem SAC "Viļāni" 20 mākslas darbiem. Šo darbu krāsas un attēlotās bērnu domas vēl ilgi uzrunās katru, kurš dzīvo, strādā, vai īslaicīgi iegriežas apmeklēt savus tuviniekus un draugus šajā vietā.

27.novembrī Latgales Mūzikas un mākslas vidusskolā norisinājās saksofonistes Katrīnas Kivlenieces-Cābules meistarklases pūšaminstrumentu spēlē “DARBS AR SKAŅDARBU – MĀKSLINIECISKI TEHNISKAIS SNIEGUMS SKAŅDARBOS, TĀ MĒRĶTIECĪGA SASNIEGŠANA”.

No mūsu skolas gūt dalību un jaunus iespaidus saksofona spēlē devās Kristaps Rimša un Elizaveta Kuzņecova ar savu skolotāju Mārtiņu Dzindzuku. Meistarklases deva jaunajiem saksofona spēles mūzikas izpildītājiem iedvesmu, motivāciju un spēku turpināt apgūt instrumentu un gatavoties nākošajiem soļiem instrumenta apguvē.

21.novembrī Viļānu Mūzikas un mākslas skolā ar meistarklasēm viesojās Liepājas Simfoniskā orķestra vijolnieks Ingus Grīnbergs.

Meistarklasēs piedalījās VMMS stīgu instrumentu vijoles un čella spēles audzēkņi, kuriem tika parādītas dažādas metodes tehniskā un mākslinieciskā izpildījuma uzlabošanai.

Noslēgumā, meistarklašu dalībniekus, mākslinieks priecēja ar muzikālu performanci.🎻

21.11.2023 Viļānu Mūzikas mākslas skolā notika meistarklase litogrāfijā*.

 To vadīja mākslinieks - grafiķis, Daugavpils Saules skolas pasniedzējs Anatolijs Šandurovs. Skolēni noskatījās filmiņu par akmens plāksnes sagatavošanu darbam un par pašu litogrāfijas procesu. Tad mākslinieks demonstrēja kā veido zīmējumu uz akmens plāksnes, kā top novilkumi. Arī paši skolēni varēja piedalīties mākslas darbu tapšanā. Mākslinieks parādīja kā var veidot novilkumus arī mājas apstākļos bez akmens plāksnes un litogrāfijas palīgierīcēm. 🎨

* Litogrāfija - iespieduma tehnikas veids, kurā par iespiedformu izmanto kaļķakmens plāksni.

Par godu Latvijas valsts svētkiem 15.novembrī, Lendžu KN notika Rēzeknes novada skolu dziedošo kolektīvu, solistu sadziedāšanās pasākums MANA DZIESMA LATVIJAI.  

Viļānu Mūzikas un mākslas skolu pārstāvēja Vokālā mūzika - Kora klase Vokālā ansambļa vecākā grupa (vadītāja B. Vigupe, KCM J. Vesnina), Interešu izglītības programmas Garīgās mūzikas ansamblis (vadītāja B. Brūvele, KCM I. Brence) un Mūzikas kompozīcijas audzēkņi (vadītāja I.Brence). Paldies visiem dalībniekiem par dziesmas un savas attieksmes izteikšanu Latvijai, sevišķi Elizabetei Šarkovskai un Markam Markusam Straujupam par uzdrošināšanos koncertā atskaņot pašu komponētu dziesmu balsij ar klarneti “KUR?” (P. Brūvera v.).

DAUDZ LAIMES LATVIJA !

Ir tapusi un izrādīta Bērnu veidota animācijas filma “Vydsmuižys Annužys acim...”

Ir tapusi un izrādīta Bērnu veidota animācijas filma “Vydsmuižys Annužys

acim...”

89 bērni 6 meistarklasēs 9 skolotāju vadībā jūnijā sākuši un novembrī pabeiguši

veidot animācijas filmu “Vydsmuižys Annužys acim...”, kura savu pirmizrādi piedzīvoja sestdien, 11. novembrī, 17:00 Viļānu KN.

Viļānu Mūzikas un mākslas skolas atbalsta biedrību organizēt filmiņas tapšanu ir

iedrošinājusi biedrības “Latgolys etnografiskuo viestnīceiba” vadītāja, Vydsmuižas tautastērpā tērptās lellītes izveidotāja Iveta Seimanova. “Izglītojošs materiāls dažāda vecuma bērniem - kur ietverta gan etnogrāfija, gan kultūrvēsture, novada identitāte un vecie amatu stāsti ar neiztrūkstošu dzīvesziņu un tradīciju”, tā par savu etnogrāfisko un etnoloģisko stāstu izstādē “Lobs ar lobu sasatyka”, kas ir 50 Latgales tautumeitas 25 čemodānos, stāsta Iveta. Tā animācijas filmiņā Vydsmuižas Annuža nostājoties pa vidu Rēzeknes Madaļai un Silajāņu Ilžai, tautasdziesmas “Treis muoseņas” pavadījumā, stāsta par Latgales tautastērpu, tā tapšanu, dzīvi, un valkāšanu mūsdienās. Annužai -filmiņā Agatei un Ansim, latgaliešu kultūras un sadzīves vērtības atainot palīdz zīmēts kaķītis un sunītis, Viļānu, Galēnu, ceļa A12, Rīgas un lidostas ainavas, skati un tēli, aktieru skati un dialogi latgaliešu valodā. Kā ierasts, Viļānu Mūzikas un mākslas skolas atbalsta biedrības filmiņās, ir skaidrojoši titri angļu valodā.

Pirmizrādē šo darbu skatījās un vērtēja paši filmas veidotāji, viņu ģimenes, draugi un atbalstītāji, viļānieši un galēnieši. Vai izdevās? Vai nolasījās? Pašiem šķiet, ka paveicām iecerēto cik vien labi tas ir iespējams. Filmiņas patriotisko iezīmi pastiprināja Lāčplēša dienas noskaņas klātbūtne, postfolkloras grupas “Rikši” dāvātā Latvijas mīlestības milzīga deva.

Īpaši emocionāls brīdis 11. novembra vakarā bija ilgstoši applausi un ovācijas pēc filmiņas noskatīšanās. Filmas “Vydsmuižys Annužys acim...” pirmizrāde kļuva par gaišu Latvijas patriotu nedēļas ieskandinātāju, visu paaudžu vienotāju un saliedētāju.

Par filmiņas tapšanu esam pateicīgi:

VĒSTURISKO ZEMJU ATTĪSTĪBAS PROGRAMMA Latgales kultūras

programmai 2023 un biedrībai “Latgales reģiona attīstības aģentūra”

2. Rēzeknes novada domei un Rēzeknes novada pašvaldības Kultūras un tūrisma

pārvaldei

3. Viļānu Mūzikas un mākslas skolai, Viļānu KN

4. Jūrmalas Brīvdabas muzejam, Jūrmalas Mākslas skolai

5. Scenārija virzītājai, tērpu darbnīcas vadītājai Ivetai Simanovai

6. Animatorei Dacei Liepai un viņas komandai Silvai Utānei, Anitai Ozoliņai

7. Gleznošanas meistarklases vadītājai Maijai Podniekai

8. Skaņdaru darbnīcas vadītājiem Kristapam Višam un Birutai Vigupei

9. Latgaliešu runas darbnīcas vadītājai Anitai Vulānei

10. Scenārija darbnīcas vadītājai Mārai Liniņai

11. Tekstu korektorei Marutai Latkovskai

12. Tulkam Evitai Lisovskai

13. Skaņu ierakstu studijai IK Lat audio un Jurim Ruļukam

14. Biedrība "Attīstības un inovāciju mācību centrs" un Ievai Vītoliņai par video

filmēšanu un aparatūru

15. SIA ANIMLAB un Mārtiņam Veļam par filmas tehnisko montāžu

16. Brīvprātīgajiem atbalstītājiem: Jānim Elijam Seimanovam, Laurai Seimanovai,

Tristanam Seimanovam, Lanai un Mārtiņam Plociņiem, Inesei Jefimovai, Evitai

Klīdzējai un Jurim Svilānam, Aigai Ancānei, Vivitai Skurulei, Jānim Indānam, Olgai

Čuhnovai, Ingai Zundai.

17. 89 filmas veidotājiem - Viļānu Mūzikas un mākslas skolas un “Latgolys

etnografiskuo viestnīceiba” bērniem un viņu vecākiem.


Filmiņa skatāma:

https://www.youtube.com/watch?v=0dBJybdmhGc

Projekta vadītāja: Inta Brence



Ir tapusi un izrādīta Bērnu veidota animācijas filma “Vydsmuižys Annužys

acim...”

89 bērni 6 meistarklasēs 9 skolotāju vadībā jūnijā sākuši un novembrī pabeiguši

veidot animācijas filmu “Vydsmuižys Annužys acim...”, kura savu pirmizrādi piedzīvoja sestdien, 11. novembrī, 17:00 Viļānu KN.

Viļānu Mūzikas un mākslas skolas atbalsta biedrību organizēt filmiņas tapšanu ir

iedrošinājusi biedrības “Latgolys etnografiskuo viestnīceiba” vadītāja, Vydsmuižas tautastērpā tērptās lellītes izveidotāja Iveta Seimanova. “Izglītojošs materiāls dažāda vecuma bērniem - kur ietverta gan etnogrāfija, gan kultūrvēsture, novada identitāte un vecie amatu stāsti ar neiztrūkstošu dzīvesziņu un tradīciju”, tā par savu etnogrāfisko un etnoloģisko stāstu izstādē “Lobs ar lobu sasatyka”, kas ir 50 Latgales tautumeitas 25 čemodānos, stāsta Iveta. Tā animācijas filmiņā Vydsmuižas Annuža nostājoties pa vidu Rēzeknes Madaļai un Silajāņu Ilžai, tautasdziesmas “Treis muoseņas” pavadījumā, stāsta par Latgales tautastērpu, tā tapšanu, dzīvi, un valkāšanu mūsdienās. Annužai -filmiņā Agatei un Ansim, latgaliešu kultūras un sadzīves vērtības atainot palīdz zīmēts kaķītis un sunītis, Viļānu, Galēnu, ceļa A12, Rīgas un lidostas ainavas, skati un tēli, aktieru skati un dialogi latgaliešu valodā. Kā ierasts, Viļānu Mūzikas un mākslas skolas atbalsta biedrības filmiņās, ir skaidrojoši titri angļu valodā.

Pirmizrādē šo darbu skatījās un vērtēja paši filmas veidotāji, viņu ģimenes, draugi un atbalstītāji, viļānieši un galēnieši. Vai izdevās? Vai nolasījās? Pašiem šķiet, ka paveicām iecerēto cik vien labi tas ir iespējams. Filmiņas patriotisko iezīmi pastiprināja Lāčplēša dienas noskaņas klātbūtne, postfolkloras grupas “Rikši” dāvātā Latvijas mīlestības milzīga deva.

Īpaši emocionāls brīdis 11. novembra vakarā bija ilgstoši applausi un ovācijas pēc filmiņas noskatīšanās. Filmas “Vydsmuižys Annužys acim...” pirmizrāde kļuva par gaišu Latvijas patriotu nedēļas ieskandinātāju, visu paaudžu vienotāju un saliedētāju.

Par filmiņas tapšanu esam pateicīgi:

VĒSTURISKO ZEMJU ATTĪSTĪBAS PROGRAMMA Latgales kultūras

programmai 2023 un biedrībai “Latgales reģiona attīstības aģentūra”

2. Rēzeknes novada domei un Rēzeknes novada pašvaldības Kultūras un tūrisma

pārvaldei

3. Viļānu Mūzikas un mākslas skolai, Viļānu KN

4. Jūrmalas Brīvdabas muzejam, Jūrmalas Mākslas skolai

5. Scenārija virzītājai, tērpu darbnīcas vadītājai Ivetai Simanovai

6. Animatorei Dacei Liepai un viņas komandai Silvai Utānei, Anitai Ozoliņai

7. Gleznošanas meistarklases vadītājai Maijai Podniekai

8. Skaņdaru darbnīcas vadītājiem Kristapam Višam un Birutai Vigupei

9. Latgaliešu runas darbnīcas vadītājai Anitai Vulānei

10. Scenārija darbnīcas vadītājai Mārai Liniņai

11. Tekstu korektorei Marutai Latkovskai

12. Tulkam Evitai Lisovskai

13. Skaņu ierakstu studijai IK Lat audio un Jurim Ruļukam

14. Biedrība "Attīstības un inovāciju mācību centrs" un Ievai Vītoliņai par video

filmēšanu un aparatūru

15. SIA ANIMLAB un Mārtiņam Veļam par filmas tehnisko montāžu

16. Brīvprātīgajiem atbalstītājiem: Jānim Elijam Seimanovam, Laurai Seimanovai,

Tristanam Seimanovam, Lanai un Mārtiņam Plociņiem, Inesei Jefimovai, Evitai

Klīdzējai un Jurim Svilānam, Aigai Ancānei, Vivitai Skurulei, Jānim Indānam, Olgai

Čuhnovai, Ingai Zundai.

17. 89 filmas veidotājiem - Viļānu Mūzikas un mākslas skolas un “Latgolys

etnografiskuo viestnīceiba” bērniem un viņu vecākiem.


Filmiņa skatāma:

https://www.youtube.com/watch?v=0dBJybdmhGc

Projekta vadītāja: Inta Brence


19.oktobrī Viļānu Mūzikas un mākslas skolas 2.klases audzēknes Una Rimša un Adrija Tuguševa, 6.klases audzēknis Jurģis Strods piedalījās I Starptautiskajā Sēlijas, Latgales un Aukštaitijas vēsturisko zemju mazpilsētu un lauku mūzikas un mākslas skolu vokālās un vizuālās mākslas konkursā "Skani, tēvu zeme!", kas notika Ilūkstes mūzikas un mākslas skolā.

2.klases audzēkne Una Rimša ieguva Grand Prix, kā arī Adrija Tuguševa un Jurģis Strods ieguva 2.vietu!

30.septembrī profesionālās ievirzes 3.un 6.klases audzēkņiem notika meistarklase Laikmetīgajā dejā, kuru vadīja pasniedzēja no Rīgas Roberta Gailīte. 


Pie Jūrmalas Mākslas skolas filmēšanas process animācijas filmai "Vydsmuižys Annužys acim"

Viļānu mūzikas un mākslas skolā turpinās pieteikšanās interešu izglītībai. 

Pieteic sevi vai savu bērnu interešu izglītībai un radoši attīstīes kopā ar mums.

Zinību diena Viļānu mūzikas un mākslas skolā.

 Lai visiem radošs un sasniegumiem bagāts jaunais mācību gads.

ŠKIUŅA DŽEZS 2023: 

V Baltijas džeza festivāls Lūznavas muižā

Izglītojamo uzņemšana 2023./2024.mācību gadam!

✅Iesniegums mājaslapā ej.uz/Vmms

✅Iestājeksāmens 28.08 plkst.17.00. Vmms (Brīvības ielā 44c, Viļāni).

18.08 pl.18.00 

Muižas svētku ietvaros Viļānu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu un skolotāju koncerts/ atvērto durvju diena Vmms (Brīvības ielā 44c). Gaidām ikvienu interesentu!

Rēzeknes novadā ciemojas spāņu skolēni un skolotāji Concello de Rois

No 17.jūlija līdz 24. jūlijam Rēzeknes novadā ciemojas 28 spāņu skolotāji un skolēni no Rois pašvaldības, kas atrodas Galisijas provincē. Viesi apmeklēs Jūrmalu, Aglonu, peldēsies Rāznas ezerā, kā arī ciemosies “Latgaļu sātā” Dekšārēs un zirgu sētā “Untumi” Ozolmuižā.

Spāņu delegācijā ir gan Rois pašvaldības pārstāvji, gan mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi, kuriem ir izveidojusies cieša sadarbība ar Rēzeknes novada Maltas Mūzikas skolu un Viļānu Mūzikas un mākslas skolu. Pirms gada spāņu muzicēšanu varēja klausīties Maltā un Viļānos, savukārt Rēzeknes novada mūzikas skolu pārstāvji koncertēja gan Rois pašvaldībā, gan apmeklēja lielāko Galisijas provinces pilsētu Santjago de Kompostela.

Arī šogad visi interesenti varēs klausīties gan spāņu, gan latviešu mūzikas skolu audzēkņu un pedagogu muzicēšanu

20. jūlijā plkst. 19.00 Lūznavas muižā

21. jūlijā plkst. 19.00 Viļānu kultūras namā

23. jūlijā plkst.12.00 Bērzgales kultūras namā

 

Jāpiebilst, ka visi koncerti notiks bez maksas. Mūzika ir brīnišķīgs veids, kā iepazīt dažādas kultūras, valodas, gūt jaunu pieredzi, satikt cilvēkus no citām valstīm, mācīties cieņpilnu attieksmi un iecietību vienam pret otru.

02.06.2023 Pirmā keramikas un tēlniecības simpozija “Masku balle” noslēguma pasākums Daudavpilī, kurā piedalījās arī Viļānu Mūzikas un mākslas skolas vizuāli plastiskās mākslas programmas audzēkņi. 

26.05.2023 

Mākslas nodarbības Viļānu novadpētniecības muzejā kopā ar izstādes ‘’Viena gara suņa vasara’’ autori mākslinieci Ievu Jurjāni. VMMS izglītojamie skatījās ilustrācijas Kārļa Ķezbera grāmatai ‘’Takšelis Makšelis’’. Piedalījās 1.,2.,3.klase. Arī vecāki, kuri bija atnākuši līdzi izglītojamajiem, aktīvi iesaistījās radošajā procesā. Uzdevums bija izdomāt (uzzīmēt) savu mazu stāstu (fragmentu) par takšeļa Makšeļa piedzīvojumiem. Kopā saliekot visu autoru zīmējumus, izveidojās viens skaists stāsts visas vasaras garumā.

26.05.2023 Izlaidums Vmms

foto- Ilze Sondore

Vmms orķestra 5 gadu jubilejas koncerts jau šo sestdien Viļānu KN! 

26.05.2023 

Mākslas nodarbības Viļānu novadpētniecības muzejā kopā ar izstādes ‘’Viena gara suņa vasara’’ autori mākslinieci Ievu Jurjāni.

VMMS izglītojamie skatījās ilustrācijas Kārļa Ķezbera grāmatai ‘’Takšelis Makšelis’’. Piedalījās 1.,2.,3.klase. Arī vecāki, kuri bija atnākuši līdzi izglītojamajiem, aktīvi iesaistījās radošajā procesā. Uzdevums bija izdomāt (uzzīmēt) savu mazu stāstu (fragmentu) par takšeļa Makšeļa piedzīvojumiem. Kopā saliekot visu autoru zīmējumus, izveidojās viens skaists stāsts visas vasaras garumā.

Ieskats atvērto durvju dienas pasākumā 25.05.2023

25.05.2023

Vmms atvērto durvju dienas koncerts/izstāde.aicināts ikviens interesents, kas vēlas uzsākt mācības dejā, mūzikā vai mākslā jaunajā màcību gadā! Koncertā būs iespēja redzēt un dzirdēt profesionālās ievirzes programmu audzēkņu priekšnesumus, kā arī interešu izglītības programmas izglītojamo sniegumu! Pasākums paredzēts bērniem no 4.gadu vecuma.

16.05.2023 

Radošo darbu konkursa, kas veltīts Latgales patriotam un dzejniekam Ontonam Slišānam,

laureātu apbalvošana. Zīmējumu tēma – pasaka ‘’I tuo jī dzeivova zylii, zali i ieda kuopustus ar gali…’’

Laureāti:

1. 6 – 9 gadu vecuma grupā:

 Jēkabs Gritāns 3.vieta

 Sofija Šabanova atzinība

2. 10 – 12 gadu vecuma grupā:

 Kristiāna Broka 3.vieta

 Adelīna Meļko atzinība

3. 13 – 15 gadu vecuma grupā:

 Žanna Nadežnikova 1.vieta

 Olga Kitova 3.vieta

 Nikita Nesterovs atzinība

 Melita Leina Runča-Irbīte atzinība

 Olīvija Serediča atzinība

Lai attīstītu kultūras izpratnes kompetenci, paugstinātu  izglītības kvalitāti, Viļānu Mūzikas un mākslas skolas vizuāli plastiskās mākslas audzēkņiem ir lieliska iespēja apmeklēt izstādes arī tepat mūsu pilsētā. Aprīlī varēja skatīt uzreiz trīs izstādes. Viļānu pilsētas bibliotēkā Andas Skrindževskas krustdūrienā izšūto gleznu izstāde. Viļānu pilsētas bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā VMMS audzēkņu darbu izstāde ’’Pasaule no gabaliņiem’’. Viļānu novadpētniecības muzejā Ievas Jurjānes ilustrāciju K.Ķezbera grāmatai ’’Takšelis Makšelis’’ izstāde. 

14.05.2023 

Ko lai māmiņai es veltu?

Šodien svētku diena klāt.

Uzzīmēšu sauli zelta,

Steigšu viņai dāvināt!

Šogad 14.maijā Latvijā svin Mātes dienu. Par godu šai dienai Mākslu namā skatāma izstāde ’’Mana mīļa māmuliņa’’. Savas māmiņas zīmēja un gleznoja VMMS vizuāli plastiskās programmas paši jaunākie izglītojamie: Mākslas studijas (4-5 gadi), Mākslas (6-7gadi) un 1.klases audzēkņi.

12.05.2023 

Ģimeņu dienas pasākums Galēnu Kultūras namā!

Paldies mūsu skolas audzēkņiem par muzikālajiem priekšnesumiem!

12.05.2023 

XII Starptautiskajā mazpilsētu un lauku mūzikas skolu konkurss pūšaminstrumentu spēles audzēkņiem Ozolnieki 2023!

2.vieta - Kristaps Rimša

skolotājs Mārtiņš Dzindzuks 

Sveicam un lepojamies!

09.05.2023 

Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības un sporta pārvalde rīkotajā pasākumā tika sveikti valsts un starptautisko pasākumu laureāti.

Pasākumā pulcējās skolēni, viņu vecāki, pedagogi. Rēzeknes novada domes vadība sveica skolēnus ar augstajiem rezultātiem, kā arī novēlēja ikvienam Rēzeknes novada skolēnam kļūt par līderi.

Vmms PO "Ad Libitum" un Pūtēju Bigbends - Mārtiņš Dzindzuks un Aleksandra Filatova

02.05.2023

Viļānu Mūzikas un mākslas skolas zālē norisinājās Čella spēles programmas izglītojamo koncerts! 

Pasākumā piedalījās Viļānu Mūzikas un mākslas skolas profesionālās ievirzes izglītības stīgu instrumentu čella spēles audzēkņi, interešu un pieaugušo neformālās izglītības programmas izglītojamie, kā arī Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas profesionālās ievirzes izglītības čella spēles audzēkņi. Apmeklētāji pasākuma laikā varēja gūt arī teorētiskās zināšanas par čellu un tā pielietojumu, un vērot kā individuālos, tā arī kolektīvos priekšnesumus! Paldies dalībniekiem par drosmi un koncertmeistariem par atbalstu!


Vislielākais paldies čella spēles skolotājai Ludmilai Začai par sagatavoto pasākumu un čella spēles popularizēšanu!

29. un  30. aprīlī, Latgales Podnieku dienu laikā, Rēzeknes novada Maltas vidusskolas daudzfunkcionālajā zālē (Skolas ielā 5, Maltā) notika pirmais keramikas un tēlniecības simpozijs “Masku balle”, kurā piedalījās arī Viļānu Mūzikas un mākslas skolas vizuāli plastiskās mākslas programmas audzēkņi!

Dalībnieku uzdevums izveidot antropomorfās maskas, izmantojot akmens masu vai mālu. Simpozija mākslinieciskie vadītāji: Ivo un Mairita Folkmaņi.

2.maijā, pl.17.00, Viļānu Mms (Brīvības ielà 44c, Viļānos) Čella spēles programmas izglītojamo koncerts! Pasākumā uzstāsies gan profesionālās ievirzes audzēkņi, gan interešu un pieaugušo neformālās izgl.programmas izglītojamie! Gaidām ciemos ikvienu interesentu!

26.04.2023

Latgales kongresa dienas priekšvakarā, 26. aprīlī, Viļānu Mūzikas un mākslas skolā izskanējis un izrādījies izstādē 1. Latgaliešu mūzikas un mākslas konkurss “Muna dzīsmeite” 2023!

Atdots visaugstākais pagodinājums, vairāku stundu garumā, mūsu tautas gara, valodas dvēselei - dziesmai. 16 bērnu  rokām spēlēts un mutēm dziedāts, 13 bērnu rokām ilustrēts un veidots mūsu Stefānijas Uļanovskas pierakstītais mantojums. Jā, arī nākotnē tas tiks spēlēts, dziedāts un ilustrēts, jo 2.-jam  Latgaliešu mūzikas un mākslas konkursam “Muna dzīsmeite” 2024 būs būt! Kad? Vienmēr, un Latgales kongresa dienas priekšvakarā, 26. aprīlī.

Paldies Viļānu Mūzikas un mākslas skolas skolotājiem, darbiniekiem par pasākuma organizēšanu, vadīšanu un piedalīšanos tajā. Paldies mūsu ciemiņiem: Maltas mūzikas skolas, Varakļānu mūzikas un mākslas skolas, Nautrēnu vidusskolas un J. Soikāna Ludzas mākslas skolas Nautrēnu filiāles  abu nozaru skolotājiem, koncertmeistariem un protams, audzēkņiem. Vietas sadalītas, apbalvojumi saņemti, pieredze gūta.

Vislielākais paldies komponistei Sandrai Mežorei, par jau 2020. gadā uzrakstītajām 24 latgaliešu tautasdziesmu apdarēm, kā arī avansā paldies mūsu skolas absolventei, jaunajai komponistei, šī konkursa žūrijas komisijas priekšsēdētājai Diānai Gritānei par tautasdziesmu apdarēm profesionālās ievirzes izglītības izglītojamajiem, kuras taps. Lai veicas katram, kurš vēlas dod mūsdienīgu dzīvošanu Stefānijas Uļanovskas pierakstītajām dziesmām un visām citām, arī vēl neatrastajām un nepierakstītajām dziesmām. Meklējiet, krāsojiet tās ar mūzikas un otu toņiem, tā, lai tās neguļ plauktos, bet gan pārveidojas, dzīvo laikam līdzi, transformējas un palīdz dzīvot un mainīties arī mums!

Inta Brence, Viļānu mūzikas un mākslas skolas direktore

22.04.2023

Talka 2023. Arī mēs par sakoptāku un tīrāku vidi mums apkārt! 

Paldies mūsu burvīgajiem tehniskajiem, kas rūpējas ne tikai par tīrību un kārtību skolas telpās, bet arī par sakoptu un drošu vidi skolas teritorijā- Muižas parkā un Mākslas Nama apkārtnē!

Jau trešdien, 26.aprīlī, Latgaliešu mūzikas un mākslas konkurss “Muna Dzīsmeite” 2023.

Viļānu Mūzika un mākslas skolà, Brīvības ielā 44c, Viļāni.

Skolas zālē būs skatāma konkursa mākslas darbu izstāde. 

20.04.2023 

Lai attīstītu kultūras izpratnes kompetenci, paugstinātu izglītības kvalitāti, Viļānu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem ir lieliska iespēja apmeklēt izstādes arī tepat mūsu pilsētā. Aprīlī varēja skatīt uzreiz trīs izstādes. Viļānu pilsētas bibliotēkā Andas Skrindževskas krustdūrienā izšūto gleznu izstāde. Viļānu pilsētas bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā VMMS audzēkņu darbu izstāde ’’Pasaule no gabaliņiem’’. Viļānu novadpētniecības muzejā Ievas Jurjānes ilustrāciju K.Ķezbera grāmatai ’’Takšelis Makšelis’’ izstāde.

19.04.2023 JIRMV norisinājās reģiona mūzikas skolu izglītības programmas Taustiņinstrumentu spēle – Akordeona spēle audzēkņu festivāls “Akordeon@smi 2023”.

Paldies skolotājam Jurim Ruļukam un mūsu akordeonistiem par darbu un dalību pasākumā!

Foto: Jānis Pāža

pROFESIONĀLĀS IEVIRZES PROGRAMMAS vIĻĀNU MūZIKAS UN MĀKSLAS SKOLĀ

VIZUĀLI PLASTISKĀ MĀKSLA

Maksla.mp4

DEJAS PAMATI - DEJA

Deja.mp4

TAUSTIŅINSTRUMENTU SPĒLE - KLAVIERSPĒLE

Klavieres.mp4

TAUSTIŅINSTRUMENTU SPĒLE - AKORDEONA SPĒLE

Akordeons.mp4

STĪGU INSTRUMENTU SPĒLE - VIJOLES SPĒLE, ČELLA SPĒLE, ĢITĀRAS SPĒLE

Stigas.mp4

PŪŠAMO INSTRUMENTU SPĒLE - FLAUTAS SPĒLE, KLARNETES SPĒLE, SAKSOFONA SPĒLE, TROMPETES SPĒLE

Pusaminstrumenti.mp4

VOKĀLĀ MŪZIKA - KORA KLASE

Vokals.mp4